Võistluspäeva hommik algas sissemagamisega (kell oli pandud 5:20 äratama, kuid miskipärast tõusin 6:15), mis tähendas hommikuse toitumise suht olulist muutust (plaanitud oli omlett, võileivad, avokaado ja lonks meega kohvi), tegin kiirelt ühe võileiva suure hunniku juustu ja singiga ja jõin pool pakki viinamarjamahla. Kuna aga olin eelmine päev piisavalt laadinud, siis julgen arvata et see sooritust ei pärssinud. Õnneks olid muud asjad (varustus kleebistatud, T1 kola kalipso kotis mille sai selga visata, pudelid jooke ja vett täis, riided valmis jne.) kõik valmis pandud. Kell 6:35 olin rattal, teel stardipaika, kuhu jõudsin kella 7 paiku.
Stardipaigas kõik sujus suhteliselt normaalselt ja kell 7:45 sai pisike ujumistiir tehtud vees, et kohaneda oludega.
8:00 start.
Ujumine - Võtsin väga rahulikult alguses, kindlasti oli kavas kahepoolse hingamisega sujuv ujumine. Esimese ringi lõpus (umbes 1800 meetril) vaatasin kella, peaaegu 38 minutit, kõik oli suhteliselt plaanipärane. Tiksusin edasi kuni umbes 2800-3000 meetri peal otsustasin natuke tempot tõstma hakata, mida tegin siis enesetunde järgi pidevalt, tagantjärgi tarkusena oleks võinud kogu trassi teha siiski pisut kõrgemal tempol, oleks ilmselt kestnud ilusti ujumise aega 1:10-1:15 sisse teha. Eks omajagu sai ka kõrvale kaldutud, kuna poid on sellel distantsil ikka suht hoomamatus kauguses kohati ja mingil hetkel avatad et suund on mõni kraad vale jälle, kokku tuli vast 4000m ära küll seetõttu.
Üldiselt ujumise ajaga ja sujumisega peaaegu rahul, energiat liigapalju ei kulunud, külm ei olnud (vesi mõõtmise järgi olevat 19 kraadi). Samuti parandus eelmise aasta ujumise ajaga oli massiivne (1:56->1:19) 37 minutit, ning kuna polnud ka külmunud siis edasised tegevused polnud kuidagi mõjutatud sellest.
T1 - Vahetusalas oli korraldus pisut erinev kui eelneval aastal, nimelt vahemaa mis tuli jala läbida oli oluliselt lühem. Kiirelt nagist oma T1 kott, jalgupidi korraks jalapesu vannist läbi ja suundusin vahetustelki. Kindlasti saaks vahetuses oluliselt kiiremini, kuid kuna mul oli suhteliselt palju tegevusi (kalipso ära, pulsivöö peale, vest selga, jalgade kuivatus, sokkide jalgapanek, maanteekinga timmimine, bahillade pealepanek, kiiver, prillid, numbrivöö, asjade pakkimine ja kallasin enne ratast hommikuse joomata kohvi asemel veel sisse ka 0,5l koola) ja peale ujumist natuke kohmakas ka, siis kulus umbes 6-7min, millega olen täiesti rahul.
Ratas - Algus sujus väga mõistlikult, oli küll viadukti poole startides aru saada, et on suht tuntav küljetuul, kuid pea 39kmh keskmisega olin viadukti juures, alata võis esimene vastutuulelõik kaheksast (kokku 80km vastutuult). Esimesed 3 ringi see vastutuul nii meeletu hull ei olnudki veel, sai kiirust ka seal hoitud ilusti üle 30kmh, kuid pidevalt tõusev tuul ja temperatuur oli komplekt, mis oluliselt pärssis sooritust. Kuskil viiendal ringil oli selge, et kui tuleks eelmise aasta rattaaeg (5:16, kusjuures külmumise ja kõhuhädaga seoses oli 12min seismist selle sees) oleks juba väga super tulemus. Pidevalt demotiveerivas tuules sõites vaadata kuidas keskmine kiirus kukub oli suhteliselt ruineeriv ja peale 150km-t oli tõsine siiber ees (kael kange aero asendist, tagumik villi hõõrutud, mis juhtub vahel triatlonipükstega palavas sõites jne), viimasel ringil on ühe 5km lõigu keskmine olnud suisa 25,3kmh uimerdus. Aero asendis oli häiriv olla sellises tormis, kuna kõrge jooksuga on ratas pea juhitamatu, püsti jälle oled meeletu tuulelipp, seega mitu halba asja. Umbes 160km paiku sain energiasüsti ühelt herilaselt, kes suures tuules tuli korraliku kolakaga vastu kätt, kust põrkas vastu jalga (hea et 10cm ülespoole ei nõelanud:-P), ning nõelas läbi püksi sinna ise rippuma jäädes, korraks lõi silma lahti küll:-) Rattal tegin ühe 20 sek peatuse värskenduspunktis kus täitsin lenksul oleva pudeli, muus osas tulin oma joogi peal (rattal 4 pudelit, millest 2 spordijook ja 2 vesi geelidele ja koogile pealejoomiseks) ilusti toime, kokku umbes 4-5l vedelikku. Geelid ei tahtnud üldse alla minna, paar maitsesid nagu oleks käärima läinud ja suutsingi rattal süüa ainult ühe spordikoogi ja ühe geeli lisaks enne joodud koolale ja kahele kangele spordijoogile. Teine tapja oli temperatuur, mis kohati oli päikese käes 32 kraadi ja trassil polnud peale kahe silla ühtki päikesevarjulist kohta.
Rattaaeg umbes 5:30 (esialgses protokollis koos kahe vahetusega 5:42) mis on alla igasuguse arvestuse, kuid vaadates ka teiste rattaaegu, siis ilmselt koha suhtes mitte palju hullem kui eelneval aastal (eks kui lõplikud tulemused väljas saab reastada puhta rattaaja järgi).
T2 - Sujus enamväehm, jällegi saaks kiiremini kindlasti, aga 5h karmi päikese käes olnuna, pole just teravaim pliiats. Viskasin selga teise särgi, ümber pudelivöö (geelid, soolakapslid ja pudel spordijooki), jalga tossud, kallasin ühe 0,5l koola sisse ja asjade pakkimine vast kulus umbes 5-6minutit.
Jooks - See oli nüüd teema mis läks väga väga jamalt, põhjust võib arvata liigses kehakaalus (võiks olla umbes 7kg kergem nagu eelneval aastal) ja/või kuuma mitte talumine ning rattal küpsemine liialt.
Esimesel ringil sai selgeks, et on väga hull joosta, tuult küll oli, kuid jooksurajal kudiagi kadus puudevahele ära ja oli lihtsalt karm kuum seisev õhk. Kuuendal kilomeetril oli pulss laes kinni ja pidin kõndima, kuna aga keha oli kohutavas stressis siis oli ka kõnni pulss kohati 150-160bpm. Mõtlesin, et kui ma veel mingeid jooksuliigutusi teen siis lõpetan tee ääres kuumarabanduses ja järgnevat 36km-i ei kesta kuidagi, otsustasin, et kasvõi kõnnin niikaua kuni õues jahedamaks läheb ja saan joosta. Minu üllatuseks oli kõndijaid päris plaju seekord, eelmisel korral ei märganud nii tihti. Nii ma siis tegingi, et alates teisest ringist oli umbes 2km kõnd ja 2 jooks (ei saa ju publiku eest läbi kõndida:-P). Jalgadel polnudki kõige hullem, selline tavaline maratoni läbimise tunne pigem, et alt ära ei kuku ja rahulikku sörki ei takista ka nagu. Eelviimase ringi poolepealt hakkasin jooksma ja kui välja arvata üks 100m kõnd kus jõin siis viimane 6km oli jooksusammul. Kokku seega umbes 12-13km tuli kõndides, mis omakorda kajastus ajas milleks oli 5:09. Igas joogipunktis (iga umbes 2km tagant) kallasin 1-2 topsi vett pähe ja täitsin korduvalt ka oma pudelit. Söögi osas kulus 2 geeli, 4 soolakapslit, hapukurki, apelsini ja üks smuuti. Joogiosas pakun et umbes 4-5 liitrit vedelikku.
Mis puutub vedelikuvahetusse, siis ühelgi hädal polnud kordagi vaja käia, kogu see 12-13 liitrit väljus sujuvalt higina...
Koguaeg tuli 12:11:19,9, mis on parandus eelmise aastaga võrreldes nukker, natukene üle 13 minuti. Koht 26/41 lõpetajast.
Ehk siis kas on parem meeletus vihmas ja jahedas või kuumas ja väga tuulises, siis pean kahjuks valima antud valikutest esimese, eelmise aasta numbritega rattas ja jooksus oleks tulemus olnud igati ilusam.
Aga mis s*****i see uuesti ja järgmine aasta jälle peale, katsetame veel:-)
EDIT: T1 (06:05) ja T2 (5:22) ajad ka väljas, sellega seoses statistikat natuke (koha arvestuses sisse arvestatud ka vastava aja saanud katkestajad):
Ujumine - aeg 01:19:31,8, koht 20 (eelmine aasta 47 ehk eelviimane)
Ratas - aeg 05:30:56, koht 13 (eelmine aasta 18)
Jooks - aeg 05:09:24,2 koht 33 (eelmisel korral sama)
Endale üllatuseks on jooksu koht
isegi sama mis eelmisel, ju seetõttu, et palju kõvasi tegijaid oli sel
aastal piiritaga oma ironman-e tegemas, samuti oli tänavusel arvuliselt
individuaalses arvestuses lõpetajaid 4 vähem (2012 45, 2013 41 lõpetajat).
Monday, August 19, 2013
Tuesday, August 13, 2013
2013 Täispikaks triatloniks ettevalmistus
Aastaring hakkab täis saama ja uuesti tulemas üritus mille nimel on pisut trenni tehtud ja ettevalmistatud. Kokkuvõte teemadest:
Treeningud (alates eelmisest täispikast (19.08.2012)):
Maht kokku umbes 400h
Ujumine ~300km
Ratas ~4300km
Jooks ~1400km
Pisut ÜKE-t
Kehakaal on julgelt 5-6kg kõrgem (87-89 vs 81-83) kui eelmisel hooajal, pole korralike trennide kõrvalt väga toitumist jälginud ja see on just kõige enam tunda pikematel jooksudel ja kuumades oludes, mida ma absoluutselt ei kannata.
Vahepeal olin märts-aprill 6 nädalat haige (roietevaheline põletik, mis läks sujuvalt üle kopsukelme kaasusega kopsupõletikuks, mis on omakorda vastik valuline teema), mis oli suhteliselt ebameeldival ajal ja andis korraliku tagasilöögi ettevalmistuse mahule ja hetkevormile, sest taastumine võttis lõplikult vähemalt teise samakaua aega.
Võistlused:
Lisaks jooksudele (4tk) ja temposõiduetappidele (5tk) sai tehtud sellel hooajal triatlonide erinevad distantsid (koht individuaali arvestuses):
Saku sprint (750-20-5), koht 44/112, aeg 1:14:40
Tartu olümpiadistants (1500-40-10), koht 79/231, aeg 2:29:42
Valga poolpikk (1900-90-21,1), koht 76/119, aeg 5:15:49
Trismile111 (1000-100-10), koht 82/478, aeg 4:03:03
Aladest eraldi:
Ujumine - Kuna ma ei osanud eelneval aastal kroolida, avaveeujumine oli üldse null ja ei omanud kalipsot, siis see oli mul olulisim paranduse koht nendest kolmest alast.
Alustasin treeningutega basseinis septembris omal käel, oktoobriks suutsin juba suhteliselt olematu ja kaootilise kroolitehnikaga ujuda mõned kilomeetrid järjest tempoga umbes 2:15 - 2:25 / 100m ja seda meeletu energiakuluga.
Otsustasin, et ise ma korralikult ujuma ei õpi ilmselt ja liitusin 21CC Saku treening-grupiga. Seal sai igasugu huvitavaid harjutusi ja juhiseid, mida järgida iseseisval treeningul, mida tegin talveperioodil suurusjärk 10-12km nädalas. Lisaks sai kogemusi massis ujumisel, kuna olime trennis rajal 5-7kesi. Veebruariks kui oli umbes 200 treeningkilomeetrit all, suutsin teha juba 3800m basseinis kiirusega 1:56 / 100m ja lühikeste sprintide ajad sinna 1:30 - 1:40 / 100m kanti, kusjuures seda suhteliselt olematu otsast pöörde ja tõuke tehnikaga, mida pole pidanud suunitlust arvestades oluliseks lihvima asuda. Juuni alguseks hankisin kalipso ja tegin esimesed katsetused avavees. Alguses oli avavees jube harjumatu ujuda, koguaeg peab ette vaatama, kuna trajektoor kipub kalduma, ning vee alla pea pannes on pime ja pole suunavat joont põhjas nagu basseinis:-P
Kui olin neli korda väljas ujunud tuli esimene päris proov, milleks oli Valga poolpikk triatlon. Olin selleks ajaks sobivalt korjanud üles hambajuure põletiku ja sõin antibiootikume, ning eelmisel päeval oli tunne muidu ka nii halb, et ei julgenud ära registreerida, eks see ka pärssis sooritust. Ujumise osa tuli ka endale üllatuseks, sest kahe väljajooksuga (mis rütmi vahepeal täiesti sassi lõid) tuli 1900m ajaks alla 35 minuti, millega jäin väga rahule. Massis oli ausaltöeldes lihtsam ujuda kui üksi, sest teiste järgi oli lihtsam suunda hoida. Igatahes väga motiveeriv oli veest välja tulla kuskil keskel, kui vahetusalas veel oli rattaid ka, mitte viimasena nagu eelneval hooajal:-) Samuti on sujunud täiesti arvestatavalt väiksemate distantside (Saku sprint 56/119, Tartu olümpia 91/231 ja Trismile111 155/478) ujumised.
Peale Valgat olen väljas ujunud 35km ja täiesti harjunud, meeldib rohkemgi kui basseinis.
Ettevalmistuse kohapealt on oluliselt julgem tunne peale minna ja lootus teha ujumise ajaks talutav 1:10-1:20 aeg, seejuures kulutamata liigselt energiat.
Ratas - Eelmise aasta numbri sees jõudsin veel peale täispikka veereda umbes 800km, ning tänu hilisele kevadele on praeguse hooaja maht alles napp 3500km. Mis arengusse puutub siis Filter temposõidu karikasarjas (hetke koht üldaervestuses enne viimast etappi on 31/480, ilmselt veidi kukun, aga algne eesmärk teha 50 sisse peaks realiseeruma, eelmisel hooajal oli 72.) olen kõik eelnevad isiklikud rekordid radadel purustanud, seejuures ka suutnud teha ühel etapil keskmise kiiruse üle 40kmh, kuid triatlonidel pole suutnud mõnedel ennast erinevatel põhjustel realiseerida. Valga poolpikal distantsil ilmselt haigus ja jahe vihm viimasel ringil pärssisid aega, kus tuli puhas rattaaeg 90km peale 2:37, samuti ebaõnnestus Tartu Mill triatloni olümpiadistantsi rattaosa (koha mõttes 45/231 ei läinudki kõigehullemini, aga enesetunne oli halb ja jäi piisavalt sisse veel), tuul oli karm, linnavahel tiirutamine ja tõusud tapsid, ning vahetult enne söödud korralik saslõkk ei aidanud ka teps mitte kaasa. Samas sujusid normaalselt Saku sprindidistantsi ja Trismile111 (koht suisa 46/478, arvestades mega kuuma ilma, mis mulle üldse ei sobi, peaaegu sain päikesepiste) rattaosad.
Rattaosa vähegi normaalse enesetunde, tehniliste probleemideta ning normaalsetes ilmaoludes loodaks teha sellel korral ikka sinna 5h sisse.
Jooks - jooksu maht on suvepersioodil olnud üsna tagasihoidlik, kuna hilise kevade tõttu võttis ratas omaosa. Kuna aga siiski talveperioodil sai lindil päris palju sörgitud, oli endalegi üllatuseks paranemist jooksuvormi osas normaalselt. 10km aja jooksin üle umbes kahe minutiga, poolmaratoni aja parandus eelmise aastaga võrreldes suisa üle 5 minuti (hetke ametlikud kiireimad 10km 46:37 ja 21,1km 1:42:49). Linnajooksude sarjas esimese kolme jooksu (10km, 21,1km ja 21,1km) on parandus eelneva aastaga juba 13 minuti kandis, kuigi üks jooks jäi tulemus praktiliselt sama mis eelmisel. Ehk siis eelmise aasta sujunud jooks ja selle aasta tuksi läinud jooksu aeg on suhteliselt sama. Samuti parandasin Tartu metsajooksu (23,4km) aega 4 minutit, seejuures reie tagaosa krampidega maadeldes viimasel kahel kilomeetril.
Miinuspooleks see, et pole 2013 aasta sees pikki jookse eriti teinud. võistluste ja trennidega kokku on vast 5-7 poolmaratoni kanti jooksu, mis ei anna kuidagi aimu maratoni olukorrast. Jooksu aega loodan nagu eelmiselgi teha 4:30h sisse, mis võiks olla reaalne ja oleks parandus eelmise aastaga võrreldes 12 minutit.
Vahetusalades olen ikka jähmerdis, kuigi asjad oluliselt paremaks läinud kui eelneval aastal ning kui täispikal läbi ei külmu ja meeletut vihma ei saja siis suudab ehk peaaegu pooletunnise vahetusaja asendada näiteks kokku alla 10 minutise ajaga.
Koguaega loodaks alla 11h kui mingeid erilisi üllatusi ei teki.
Treeningud (alates eelmisest täispikast (19.08.2012)):
Maht kokku umbes 400h
Ujumine ~300km
Ratas ~4300km
Jooks ~1400km
Pisut ÜKE-t
Kehakaal on julgelt 5-6kg kõrgem (87-89 vs 81-83) kui eelmisel hooajal, pole korralike trennide kõrvalt väga toitumist jälginud ja see on just kõige enam tunda pikematel jooksudel ja kuumades oludes, mida ma absoluutselt ei kannata.
Vahepeal olin märts-aprill 6 nädalat haige (roietevaheline põletik, mis läks sujuvalt üle kopsukelme kaasusega kopsupõletikuks, mis on omakorda vastik valuline teema), mis oli suhteliselt ebameeldival ajal ja andis korraliku tagasilöögi ettevalmistuse mahule ja hetkevormile, sest taastumine võttis lõplikult vähemalt teise samakaua aega.
Võistlused:
Lisaks jooksudele (4tk) ja temposõiduetappidele (5tk) sai tehtud sellel hooajal triatlonide erinevad distantsid (koht individuaali arvestuses):
Saku sprint (750-20-5), koht 44/112, aeg 1:14:40
Tartu olümpiadistants (1500-40-10), koht 79/231, aeg 2:29:42
Valga poolpikk (1900-90-21,1), koht 76/119, aeg 5:15:49
Trismile111 (1000-100-10), koht 82/478, aeg 4:03:03
Aladest eraldi:
Ujumine - Kuna ma ei osanud eelneval aastal kroolida, avaveeujumine oli üldse null ja ei omanud kalipsot, siis see oli mul olulisim paranduse koht nendest kolmest alast.
Alustasin treeningutega basseinis septembris omal käel, oktoobriks suutsin juba suhteliselt olematu ja kaootilise kroolitehnikaga ujuda mõned kilomeetrid järjest tempoga umbes 2:15 - 2:25 / 100m ja seda meeletu energiakuluga.
Otsustasin, et ise ma korralikult ujuma ei õpi ilmselt ja liitusin 21CC Saku treening-grupiga. Seal sai igasugu huvitavaid harjutusi ja juhiseid, mida järgida iseseisval treeningul, mida tegin talveperioodil suurusjärk 10-12km nädalas. Lisaks sai kogemusi massis ujumisel, kuna olime trennis rajal 5-7kesi. Veebruariks kui oli umbes 200 treeningkilomeetrit all, suutsin teha juba 3800m basseinis kiirusega 1:56 / 100m ja lühikeste sprintide ajad sinna 1:30 - 1:40 / 100m kanti, kusjuures seda suhteliselt olematu otsast pöörde ja tõuke tehnikaga, mida pole pidanud suunitlust arvestades oluliseks lihvima asuda. Juuni alguseks hankisin kalipso ja tegin esimesed katsetused avavees. Alguses oli avavees jube harjumatu ujuda, koguaeg peab ette vaatama, kuna trajektoor kipub kalduma, ning vee alla pea pannes on pime ja pole suunavat joont põhjas nagu basseinis:-P
Kui olin neli korda väljas ujunud tuli esimene päris proov, milleks oli Valga poolpikk triatlon. Olin selleks ajaks sobivalt korjanud üles hambajuure põletiku ja sõin antibiootikume, ning eelmisel päeval oli tunne muidu ka nii halb, et ei julgenud ära registreerida, eks see ka pärssis sooritust. Ujumise osa tuli ka endale üllatuseks, sest kahe väljajooksuga (mis rütmi vahepeal täiesti sassi lõid) tuli 1900m ajaks alla 35 minuti, millega jäin väga rahule. Massis oli ausaltöeldes lihtsam ujuda kui üksi, sest teiste järgi oli lihtsam suunda hoida. Igatahes väga motiveeriv oli veest välja tulla kuskil keskel, kui vahetusalas veel oli rattaid ka, mitte viimasena nagu eelneval hooajal:-) Samuti on sujunud täiesti arvestatavalt väiksemate distantside (Saku sprint 56/119, Tartu olümpia 91/231 ja Trismile111 155/478) ujumised.
Peale Valgat olen väljas ujunud 35km ja täiesti harjunud, meeldib rohkemgi kui basseinis.
Ettevalmistuse kohapealt on oluliselt julgem tunne peale minna ja lootus teha ujumise ajaks talutav 1:10-1:20 aeg, seejuures kulutamata liigselt energiat.
Ratas - Eelmise aasta numbri sees jõudsin veel peale täispikka veereda umbes 800km, ning tänu hilisele kevadele on praeguse hooaja maht alles napp 3500km. Mis arengusse puutub siis Filter temposõidu karikasarjas (hetke koht üldaervestuses enne viimast etappi on 31/480, ilmselt veidi kukun, aga algne eesmärk teha 50 sisse peaks realiseeruma, eelmisel hooajal oli 72.) olen kõik eelnevad isiklikud rekordid radadel purustanud, seejuures ka suutnud teha ühel etapil keskmise kiiruse üle 40kmh, kuid triatlonidel pole suutnud mõnedel ennast erinevatel põhjustel realiseerida. Valga poolpikal distantsil ilmselt haigus ja jahe vihm viimasel ringil pärssisid aega, kus tuli puhas rattaaeg 90km peale 2:37, samuti ebaõnnestus Tartu Mill triatloni olümpiadistantsi rattaosa (koha mõttes 45/231 ei läinudki kõigehullemini, aga enesetunne oli halb ja jäi piisavalt sisse veel), tuul oli karm, linnavahel tiirutamine ja tõusud tapsid, ning vahetult enne söödud korralik saslõkk ei aidanud ka teps mitte kaasa. Samas sujusid normaalselt Saku sprindidistantsi ja Trismile111 (koht suisa 46/478, arvestades mega kuuma ilma, mis mulle üldse ei sobi, peaaegu sain päikesepiste) rattaosad.
Rattaosa vähegi normaalse enesetunde, tehniliste probleemideta ning normaalsetes ilmaoludes loodaks teha sellel korral ikka sinna 5h sisse.
Jooks - jooksu maht on suvepersioodil olnud üsna tagasihoidlik, kuna hilise kevade tõttu võttis ratas omaosa. Kuna aga siiski talveperioodil sai lindil päris palju sörgitud, oli endalegi üllatuseks paranemist jooksuvormi osas normaalselt. 10km aja jooksin üle umbes kahe minutiga, poolmaratoni aja parandus eelmise aastaga võrreldes suisa üle 5 minuti (hetke ametlikud kiireimad 10km 46:37 ja 21,1km 1:42:49). Linnajooksude sarjas esimese kolme jooksu (10km, 21,1km ja 21,1km) on parandus eelneva aastaga juba 13 minuti kandis, kuigi üks jooks jäi tulemus praktiliselt sama mis eelmisel. Ehk siis eelmise aasta sujunud jooks ja selle aasta tuksi läinud jooksu aeg on suhteliselt sama. Samuti parandasin Tartu metsajooksu (23,4km) aega 4 minutit, seejuures reie tagaosa krampidega maadeldes viimasel kahel kilomeetril.
Miinuspooleks see, et pole 2013 aasta sees pikki jookse eriti teinud. võistluste ja trennidega kokku on vast 5-7 poolmaratoni kanti jooksu, mis ei anna kuidagi aimu maratoni olukorrast. Jooksu aega loodan nagu eelmiselgi teha 4:30h sisse, mis võiks olla reaalne ja oleks parandus eelmise aastaga võrreldes 12 minutit.
Vahetusalades olen ikka jähmerdis, kuigi asjad oluliselt paremaks läinud kui eelneval aastal ning kui täispikal läbi ei külmu ja meeletut vihma ei saja siis suudab ehk peaaegu pooletunnise vahetusaja asendada näiteks kokku alla 10 minutise ajaga.
Koguaega loodaks alla 11h kui mingeid erilisi üllatusi ei teki.
Subscribe to:
Posts (Atom)